Про культуру в громадах — у токшоу на Суспільному «Як справи?»

Про культуру в громадах — у токшоу на Суспільному «Як справи?»

6 тра. 2024

Яка роль місцевої культури в громадах? Як працюють культурні інституції в малих містах і селах України та як фінансується культурна сфера? Що можна вдосконалити, а від чого відмовитися? Про це 6 травня о 21:00 у токшоу «Як справи?» на всіх місцевих телеканалах Суспільного (Суспільне Полтава, Суспільне Тернопіль, Суспільне Запоріжжя тощо) та супутниковому телеканалі Суспільне Новини.

«В якому напрямку мають розвиватися культурні простори в громадах — бібліотеки, будинки культури, музеї? Якою має бути система управління закладами культури в цілому у розрізі децентралізації та збереження експонатів? Відповіді шукатимемо у нашому токшоу», — каже шеф-редакторка токшоу «Як справи?» Ольга Кутишенко.

Читайте також: Медіаспільнота і громадські організації виступили на підтримку Суспільного

До розмови у студії запросили виконавчого директора Українського культурного фонду Владислава Берковського, засновницю й керівницю Муніципального мистецького центру у Львові та ГО «Лінія Втечі» Ляну Мицько та Андрія Салюка, голову Львівського обласного осередку Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, члена Українського національного осередку ICOMOS.

Дистанційно до дискусії у студії приєднаються:

  • Алім Алієв, заступник генерального директора Українського інституту;
  • Тетяна Ігошина, заступниця директора з розвитку Харківського літмузею;
  • Аліна Доценко, директорка Херсонського художнього музею;
  • Євгенія Кравчук, заступниця голови комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради.

«Росія продовжує руйнувати українську культурну спадщину. Чи на часі виділяти кошти з державного бюджету на її відновлення і як ми, українці, презентуємо себе у світі? Про це і важливість культурної дипломатії поговоримо сьогодні у випуску “Як справи?» — анонсує ведучий токшоу Віктор Дяченко

Нагадаємо, у березні на Суспільному стартувало токшоу «Як справи?» — про виклики та досвід громад України під час повномасштабної війни. Попередні випуски «Як справи?» можна подивитись на ютуб-каналі Першого. Всього заплановано 12 випусків токшоу. 

Токшоу «Як справи?» — продовження роботи команди Суспільного у громадах України. Торік у п’яти містах п’яти регіонів, де тривали пошуки гіперлокальних кореспондентів у 2023 році, — на Рівненщині, Одещині, Черкащині, Полтавщині та Дніпропетровщині — Суспільне записало випуски телевізійного токшоу «Голос Громад»

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

Підпишіться на Суспільне Анонси на тій платформі, де вам зручно: телеграм або вотсап.

* Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Данією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, стійкому та підзвітному багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.