Святковий ефір UA: ДОНБАС до Дня захисника України

Святковий ефір UA: ДОНБАС до Дня захисника України

11 жов. 2019

14 жовтня, у День захисника України, в ефірі суспільного телеканалу UA: Донбас вийдуть спецпроєкти, тематичні концерти й документальні фільми, присвячені захисникам і захисницям.

Розпочнеться святковий ефір о 9:00 документальною стрічкою «Війна на нульовому кілометрі» про історії прикордонників, які в травні-вересні 2014 року в складі підрозділів Державної прикордонної служби України героїчно захищали територіальну цілісність нашої держави. Вони першими відчули на собі, що таке військове вторгнення. Зокрема, у районі пунктів пропуску «Ізварине» та «Довжанський» прикордонники й військові ЗСУ опинилися у ворожому кільці та 21 день перебували майже в повному оточенні. З території Російської Федерації, поступово збільшуючи калібр і потужність зброї, артилерія противника здійснювала постійні обстріли. Цей фільм нагадає всім, якою ціною стримується ворожа навала. А також покаже героїв нашого часу, їхні обличчя й імена, героїв, якими варто пишатися.

О 10:10 - Аеропорт. Перший штурм - документальний фільм.

О 12:00 глядачі побачать документальний фільм виробництва UA: Суспільне мовлення «Мирний птах». Стрічка розповідає родинну історію Івана Старченка, яка тісно переплітається з вторгненням Росії на Донбас і входом українських військових у Луганський аеропорт. Іван та два його сини працювали в Луганському аеропорту й попри заборону та погрози так званих ЛНРівців приймали на посадку українські військові літаки. Чоловіки допомагали українським військовим, і це ледь не коштувало їм життя: дім Старченків розстріляли з танка. Іван із дружиною дивом врятувалися, а син Сергій потрапив до полону.

О 12:55 - документальний фільм "Перехрестя Балу"  (12+). Картина описує події лютого 2015го на одному з головних блокпостів на Дебальцівському напрямкау.  У центрі – долі чотирьох українських бійців, які разом з іншими військовими героїчно тримали оборону. Стрічка присвячена пам’яті капітана Ільгара Багірова (Балу), капітана (посмертно) В’ячеслава Семенова – командира відряджених на блокпост прикордонників, а також усіх захисників України, які полягли у боротьбі за незалежність та цілісність Батьківщини.

О 14:00 на глядачів Суспільного чекає документальний фільм Юрія Ткаченка «Заміновані вірністю» про легендарну фронтову вівчарку, яка стала оберегом та символом вірності для бойових побратимів, перших добровольців, котрі зголосилися захищати незалежну Україну.

О 14:55 телеглядачі побачать документальний фільм «Луганський форпост» (генпродюсер — Олександр Дріз, автор сценарію та режисер — Тарас Ткаченко, співрежисерка — Сніжана Потапчук, режисерка UA: Суспільне мовлення). Стрічка присвячена чотиримісячній операції українських військ з оборони Луганського аеропорту влітку 2014 року, але не обмежується лише подіями довкола летовища. Територія аеропорту була лише форпостом, який давав змогу проводити масштабну операцію довкола Луганська, адже саме таким був задум — звільнити й водночас вберегти місто від руйнувань.

О 15:55 на глядача UA: Донбас чекає документальна стрічка "Одесити на Донбасі". Фільм розповідає про долі семи жителів південного міста, які пішли на фронт захищати Україну.  

О 17:15 в ефірі UA: Донбас покажуть проєкт «Війна: історії початку». Це розповіді учасників бойових дій і волонтерів про початок війни, а також про те, як вони знайшли свою любов там, де зовсім не шукали — на передовій. І війна не стала завадою для цих почуттів.

О 17:45 до уваги глядачів Суспільного концертна програма «Непереможні».