«Виборчий округ. Місцеві» — UA: ДОНБАС запрошує кандидатів на дискусію в прямому ефірі

«Виборчий округ. Місцеві» — UA: ДОНБАС запрошує кандидатів на дискусію в прямому ефірі

2 жов. 2020

З 5 жовтня в теле- й радіоефірах філії Суспільного UA: ДОНБАС стартує токшоу «Виборчий округ. Місцеві». До дискусії в прямому ефірі журналісти Суспільного запрошують кандидатів в міські голови, а також представників політичних партій, що подали свої списки на вибори до міських рад Старобільська, Сватового, Рубіжного, Кремінної, Краматорська та Слов’янська. 

За словами тимчасового виконувача обов’язків продюсера UA: ДОНБАС Олександра Марченка,  основне завдання цього проєкту — поінформувати про кандидатів та політичні партії, аби виборці могли зробити самостійний вибір, створити культуру публічного політичного діалогу на місцях, просвітити аудиторію та кандидатів щодо основних викликів, що стоять перед депутатами міських рад та міськими головами.

«Ми запрошуємо на наші ефіри кандидатів у депутати міських рад і на посади міських голів найбільших міст Донецької і Луганської областей, де пройдуть вибори. Наразі журналістам дуже складно знайти контакти кандидатів, тож для участі в ефірах «Виборчий округ. Місцеві» на Суспільному просимо зв’язатися з нами за телефоном 050 328 8644 або електронною поштою lodtrk_sever@ukr.net», — зазначив Олександр Марченко.

Публічні співбесіди з кандидатами дивіться в прямому ефірі на телеканалі UA: ДОНБАС в будні о 19:15 після підсумкового випуску новин, а також — у повторі о 12:10 у радіоверсії на хвилях UA: Українське радіо.

Читайте також: «Сьогодні. Головне» — новини й аналітика подій щовечора на UA: ДОНБАС

У межах «Виборчого округу. Місцеві» ведучі озвучать коротку довідку про учасників перегонів та поставлять запитання від редакторської групи й місцевих мешканців, дізнаються плани кандидатів щодо найбільших викликів регіону. Також кожен учасник матиме одну хвилину на самопрезентацію.

«Наша місія особливо цінна в період виборів, коли з екранів валяться джинса й замовні маніпулятивні матеріали. На Суспільному ми гарантуємо незаангажованість, наші журналісти не виконують нічиїх замовлень і не погоджують запитань. Це може комусь не подобатися, але лише в нас — рівні умови для всіх кандидатів. Суспільне — це єдиний незалежний мовник, що керується інтересами наших глядачів і слухачів», — зазначив член правління UA: Суспільне мовлення, відповідальний за адміністративно-господарський напрям та регіональний розвиток, Микола Чернотицький.

Читайте також: Суспiльне Новини — лідер із дотримання журналістських стандартів

Журналісти Суспільного мовника UA: ДОНБАС допомагатимуть виборцям розібратися з програмами кандидатів і перевірятимуть учасників перегонів на знання місцевих проблем та розуміння повноважень місцевого самоврядування.

«Місцеві вибори — це про масштаби країни й локальний вплив. Оскільки явка на місцеві вибори зазвичай нижча, то одне з наших завдань — донести їхню важливість в умовах децентралізації. Саме тому Суспільний мовник так багато уваги приділятиме місцевим виборам на всіх своїх платформах. Для нас також буде викликом висвітлення власне дня виборів в умовах погіршення епідеміологічної ситуації, тому ми вибудовуємо наші виробничі процеси так, аби всі філії мали змогу здійснювати свою роботу безпечно та якісно», — розповіла генеральна продюсерка регіонального мовлення Суспільного Марія Фрей.

Нагадаємо, «Виборчий округ» — суспільно-політичний проєкт регіонального мовлення Суспільного, що має на меті налагодити якісний діалог між владою та виборцями, а також надати аналіз професійної діяльності осіб на виборних посадах. Завдяки незаангажованому майданчику Суспільного мовника виборці матимуть змогу розібратися з програмами кандидатів і зробити виважений самостійний вибір.

Проєкт «Виборчий округ» регіональних філій має вже 3 сезони: уперше на ефіри Суспільного запрошували народних депутатів-списочників восени 2018 року, кандидатів у народні депутати за одномандатними виборчими округами (мажоритарників) у липні 2019 року перед позачерговими парламентськими виборами, у сезоні листопада 2019 року аналізували роботу новообраних депутатів Верховної Ради за 100 днів після виборів.