UA: ДОНБАС вдосконалює діджитал та планування у програмі від шведських колег

UA: ДОНБАС вдосконалює діджитал та планування у програмі від шведських колег

21 кві. 2021

Із 21 квітня команди новинарів і діджиталу UA: ДОНБАС навчаються в межах проєкту «Підтримка регіоналізації суспільного мовлення в Україні»*.  Упродовж наступних шести тижнів вони разом із працівниками філій Суспільного UA: ТЕРНОПІЛЬ, UA: МИКОЛАЇВUA: ВІННИЦЯUA: ЖИТОМИРUA: ЧЕРКАСИ удосконалюватимуть навички редакційного планування і роботи з цифровими платформами.

Читайте також: Суспільне Новини серед лідерів дотримання журналістських стандартів — перша хвиля моніторингу ІМІ у 2021 році

«Найбільш цінним у цьому проєкті є те, що серед тренерів — самі працівники Суспільного. Тобто навчання відбувається на горизонтальному рівні: від нових знань до практичного досвіду. Також це новий етап у розумінні цінностей Суспільного безпосередніми виробниками контенту. Високі поняття розкладені на складові, які щомісяця можна виміряти й подивитися, чи справді ми подаємо матеріали гендерно збалансованими, чи не залишається поза нашою увагою якась тематика або територіально-адміністративний рівень», — розповіла генеральна продюсерка регіонального мовлення Суспільного Марія Фрей.

У програмі навчання — 4 модулі: 

  • цінності Суспільного медіа та індикатори їх вимірювання (PSI);
  • редакційне планування;
  • діджитал-стратегія регіональних новин;
  • статистика та аналіз.

«Ключовим у програмі є фокус на планування та власну, оригінальну журналістику, якої так бракує у регіонах. Суспільне має і обов’язок, і в чомусь привілей, не лише гнатися за новинною повісткою, яку підкидає день, а і думати про теми, які пройдуть повз увагу комерційних ЗМІ. А команда новинарів у Києві об’єднує ці історії у трансрегіональні, шукає для них різні формати. Це дає справжнє відчуття країни — великої, різноманітної, з великою кількістю не лише проблем, а й прикладів їх розв’язання», — зазначила директорка департаменту новин на Суспільному Ангеліна Карякіна.

Загалом, у навчаннях від шведського суспільного мовника, окрім Львова, Харкова, Івано-Франківська та Рівного, взяли участь команди філій у Чернівцях, Чернігові, Полтаві, Дніпрі, Одесі, Сумах, Луцьку, Кропивницькому, Хмельницькому, Запоріжжі, Ужгороді та Херсоні. 

«Цього літа проєкт завершує розгортання тренінгової програми на всіх філіях UA: Суспільне мовлення. Українські тренери допомагають філіям не лише отримати нові знання, а й на власному досвіді показують, як працювати з тим чи іншим інструментом. Крім того, ми додали додаткову зустріч зі шведськими експертами, які допоможуть усім філіям аналізувати Індикатори цінностей Суспільного мовлення та побачити шведський досвід роботи з діджитал-платформами», — розповіла менеджерка проєкту «Підтримка регіоналізації суспільного мовлення в Україні» Анастасія Коломієць.

Suspilne 2.0 — це уніфікований планер для виробництва теле-, радіо- й діджитал-продуктів із мультимедіагалереєю та інтеграцією CMS сайту suspilne.media, завершена бета-версія якого має запрацювати у червні цього року. З цією системою планування регіональні команди також вчаться працювати на тренінгах.

«У нас сьогодні було перша зустріч за цією програмою. Сподіваюся, що ті навички та інструменти, які отримає наша команда, дозволять ретельно проаналізувати роботу та спрямувати зусилля на ті ланки, де, можливо, ми відстаємо», — зазначив продюсер філії UA: ДОНБАС Олександр Марченко.

Також у межах шведсько-українського проєкту всі філії Суспільного отримають технічну підтримку. Зокрема, у квітні Суспільне отримало 31 комплект для мобільної зйомки. 

 

Читайте також: Курс мобільної журналістики — на сайті Академії суспільного мовлення

З кожною регіональною командою працюватиме пара тренерів за підтримки шведських експертів. Тренерами стали журналісти філій Суспільного у Рівному, Львові, Харкові та Івано-Франківську. Саме ці регіони були пілотними у шведсько-українському проєкті. Навчання тренерів відбувалося у 2018–2019 роках. 

Нагадаємо, з жовтня 2018 року в рамках проєкту Суспільне отримало понад триста одиниць техніки: камери, ноутбуки, монтажні станції, передавачі LiveU, серверне обладнання та інше. 

*Проєкт співпраці UA: Суспільне мовлення та Офісу Медіарозвитку Шведського радіо (SR MDO) здійснюється за фінансової підтримки Швеції (SIDA).